מרכיבים להצלחה

תזונה

תזונה היא החלק העיקרי והמשמעותי ביותר בהשגת כל מטרה, בין אם זו בריאותית, אסתטית, שינוי הרכב גוף או שיפור ביצועים ספורטיביים.
ביכולתה של תזונתנו להפחית את הסיכון ללקות במגוון מחלות וסינדרומים רפואיים ואף לשמש כחלק מהכלים בטיפול בהם.

1. עקרון הידע העדכני ופרקטיקה מבוססת מחקר- עולם המחקר בתחום התזונה דינמי ומתפתח והידע הנאגר בתחום הוא עצום. על כן, חשיבות רבה עבורי להישאר מעודכן כל העת במידע המהימן ביותר ובלבד שהוא מבוסס ראיות.

2. עקרון ההתאמה האישית- תזונה המותאמת אישית למצב הבריאותי, מצב פיזיולוגי, מטרות, העדפות, סדר היום ואף לגנטיקה הייחודית של האדם, היא כזו שתאפשר השגת יעדים מיטבית, התמדה בתהליך והמשכיות.

פעילות גופנית

פעילות גופנית היא המרכיב העיקרי הנוסף בהשגת המטרות השונות שצוינו.
פעילות גופנית ידועה ומוכחת ככזו המשפרת באופן מובהק את מצבו הבריאותי של האדם ואף עשויה לצמצם משמעותית את הסיכון ללקות במגוון רחב של מחלות וסינדרומים רפואיים אף היא (בנוסף לתזונה), עשויה להוביל לשיפור הדימוי העצמי והביטחון, שיפור מצב הרוח והפחתת דיכאון, חיוניות, הרגשה כללית וכמובן להוביל לשיפור בכושר הגופני הכללי

על כן, הקפדה על ביצוע פעילות גופנית יומיומית באמצעות תכנית אימונים אישית ומותאמת, יחד עם החלק התזונתי, מהווה שילוב מנצח ואופטימאלי.

תחום המחקר בנושא פעילות גופנית בכלל, ובפרט בנושאי שיטות אימון שונות, תכנון תכניות אימונים (Programming), תקופתיות באימונים (Periodization), שיטות יעילות לעלייה במסת השריר ועוד, מתפתח מאוד בשנים האחרונות.

קיימת חשיבות רבה להתאמת תכנית האימונים ליכולת המתאמן, מטרותיו, מגבלותיו, מצבו הרפואי, מצבו הפיזיולוגי ו-וותק האימונים.

תכנית האימונים בעלת תמיכה מחקרית מבוססת והיא משתנה ומתעדכנת בהתאם להתקדמות אל עבר המטרות שיקבעו, תוך התייחסות לחלק האירובי והאנאירובי ושימוש בשיטות אימון מתקדמות ומגוונות.

דילוג לתוכן